Aktualności

Czy potrzebna jest akustyka w przestrzeni biurowej?

Data dodania: 2018-11-05

Zbyt duży hałas w przestrzeni biurowej znacząco wpływa na wydajność pracowników. Szum i niekontrolowane dźwięki powodują obniżenie komfortu pracy, aktywności psychofizycznej i skupienia. Naturalną tego konsekwencją jest spadek wydajności pracowników. Stąd tak istotną kwestią jest prawidłowe dostosowanie przestrzeni pracowniczej pod względem akustycznym, do specyfiki wykonywanych czynności w danym pomieszczeniu.  Najpierw definiujemy funkcję wnętrza, ponieważ inny nacisk kładzie się na wyciszenie w przestrzeni typu open space, inny w salach konferencyjnych, a jeszcze inny w gabinecie szefa. Planując stłumienie dźwięków w każdej z tych przestrzeni, warto skorzystać z różnych rozwiązań i materiałów wykończeniowych, indywidualnie dopasowywanych do charakteru pomieszczeń.

 

Na komfort akustyczny wpływa wiele czynników. Wśród nowoczesnych materiałów pochłaniających należy wybierać te, które cechują się zarówno dobrą izolacyjnością, czyli zdolnością do redukcji dźwięków pochodzących z zewnątrz, jak i dźwiękochłonnością – czynnikiem zapewniającym zrozumienie mowy, stopień ograniczenia pogłosu.

Akustyczne budki telefoniczne

Ciekawym rozwiązaniem są meble w postaci budek telefonicznych. Desigem świetnie wpasowują się do charakteru pomieszczeń. Jednocześnie nie zajmują znaczącej powierzchni i umożliwiają prowadzenie swobodnych rozmów z klientem w niezakłóconej atmosferze. Innym elementem wyciszającym coraz bardziej popularnym w biurach typu open space są budki akustyczne, które wyglądem przypominają małe pokoiki. Często są one wyposażone w światło, prąd, kable i gniazda USB, zapewniające komfort pracy w skupieniu i sprzyjają kreatywności.

W celu zorganizowania przestrzeni można wykorzystać ekrany wolnostojące albo przegrody na biurkach, które dostarczają prywatności podczas wykonywania zadań.

Co ciekawe w biurach od zawsze wykorzystuje się sufity podwieszane. Jest to spowodowane raczej chęcią ukrycia urządzeń serwisowych. Okazuje się, że poza zapewnieniem kamuflażu, sufity te cechują dobre parametry akustyczne.

Biorąc pod uwagę to wszystko, wniosek jest prosty. Dobre parametry akustyczne biura generują oszczędności i zwiększają kreatywność pracowników.

ZAPRASZAMY NA TARGI ORGATEC 2018

Data dodania: 2018-09-22

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów Orgatec 2018 organizowanych w Kolonii w Niemczech.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa premiery naszych najnowszych kolekcji prezentowanych w oparciu o unikalną koncepcję Intelligent Office

 

Nasze stoisko A028 znajdziecie Państwo w hali 07

 

 

POZNAJ PROJEKT INTELLIGENT OFFICE

Data dodania: 2018-09-22

Idea biura strefowego jest obecnie integralnym elementem koncepcji architektonicznej. Podział przestrzeni biurowej na strefy sprawia, że środowiska pracy stają się coraz bardziej zróżnicowane. Rosnące oczekiwania użytkowników biur względem ich funkcjonalności,  narzędzi umożliwiających różnorodne sposoby pracy oraz estetyki spójnej z wizerunkiem firmy odpowiadają za dynamiczny rozwój nowatorskich i spersonalizowanych rozwiązań.

W odpowiedzi na współczesne oczekiwania dotyczące środowiska pracy biurowej powstała koncepcja Intelligent Office. Holistyczne podejście do przestrzeni biurowej w ramach koncepcji inteligentnego biura gwarantuje wiele korzyści. Do najważniejszych należą: zwiększenie satysfakcji pracowników, poprawa wizerunku firmy, podnoszenie wydajności pracowników oraz zwiększanie efektywności funkcjonowania biura. Satysfakcja pracowników przekłada się na wzrost ich lojalności, zmniejszając rotację w zespołach i pomagając pozyskać najbardziej utalentowanych pracowników, oddziałuje na lepszą integrację i wspiera poprawę atmosfery i komunikacji w firmie. Wizerunek firmy jest szczególnie istotny w budowaniu silnej marki. To W jakiej firmie pracujemy staje się miarą sukcesu zawodowego. Wpływa na poprawienie i wzmocnienie wizerunku marki, co przekłada się także na zespół, klientów i dostawców firmy. Podnoszenie wydajności pracowników poprzez inwestycję w biuro dopasowane do charakteru i rodzaju ich pracy następuje poprzez wzrost zaangażowania w wykonywaną pracę. Właściwie funkcjonujące biuro pozwala skupić się na najważniejszych zadaniach skracając czas ich realizacji co przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe firmy.

Przykładem inwestycji, która zdecydowanie wykracza poza utarte schematy w tworzeniu wartości dodanej dla organizacji jest nowe biuro firmy Lionbridge w Warszawie. Projekt powierzony został firmie DSGN Studio Architektoniczne reprezentowanej przez Marka Niewiadomskiego i Andrzeja Szafranowicza. Za dostarczenie wyposażenia meblowego oraz wdrożenie inteligentnych technologii odpowiedzialny był polski producent mebli biurowych, firma FURNIKO. Świetna współpraca biura architektonicznego, inwestora oraz firmy realizującej projekt umożliwiło dokładne określenie potrzeb firmy Lionbridge i dopasować dla nich optymalne rozwiązania. Zaangażowanie inwestora i firmy DSGN Studio w poszukiwanie i wdrażanie, inteligentnych technologii usprawniających funkcjonowanie biura stanowiło gwarancję sukcesu i pomogło zrewolucjonizować pracę w firmie Lionbridge. Poniżej prezentujemy kilka komentarzy osób zaangażowanych w realizację tego wyjątkowego projektu.

„Zadanie, którego się podjęliśmy okazało się być sporym wyzwaniem, gdyż oczekiwania Inwestora były bardzo wysokie. Nowa przestrzeń ma pomóc w zmianie sposobu działania firmy, wspomagać realizację jej celów biznesowych, przyciągać i zatrzymać najbardziej utalentowanych pracowników, pomóc zintegrować zespół, zwiększyć efektywność pracy oraz wykorzystania przestrzeni. Firmie zależało, aby podnieść funkcjonalność, wygodę korzystania ze stanowiska pracy oraz biura, a tym samym zwiększyć zadowolenie pracowników. W celu realizacji tych założeń, postanowiliśmy znaleźć partnera w zakresie wyposażania wnętrz biurowych, który poza meblami oferuje również narzędzia z zakresu Intelligent Office usprawniające biuro. Sprawa nie była prosta, gdyż niewiele firm oferuje coś więcej niż standardowe wyposażenie meblowe a jeszcze mniej posiada sprawdzone rozwiązania i technologie, które można skutecznie i szybko wdrożyć.  Ostatecznie nasz wybór padł na polskiego producenta, firmę Furniko, której rozwiązania i produkty najlepiej odpowiadały postawionym wymogom. Projekt zakładał wdrażanie wielu nowatorskich systemów usprawniających zarządzanie biurem co stanowiło duże wyzwanie zarówno dla nas jak i dla Inwestora, który brał czynny udział w całym procesie. Na szczęście dzięki wzorowej współpracy z zespołem Furniko Concept w Warszawie mogliśmy z sukcesem zrealizować wszystkie założenia, a efekt końcowy przewyższył oczekiwania Inwestora.” – Architekci DSGN Studio Architektoniczne

„Nasz zespół z jednej strony potrzebuje komfortu i kreatywnej przestrzeni, a z drugiej ciszy i oszczędnej ergonomii, pomagającej skupić się na precyzyjnych i skrupulatnych zadaniach. Lionbridge jest bowiem największą na świecie firma globalizacyjną oraz liderem na rynku usług językowych. Oferujemy tłumaczenia, lokalizację i internacjonalizację treści, testowanie i certyfikację produktów, multimedialne usługi kreatywne i globalny marketing cyfrowy. Oprócz tego tworzymy własne technologie tłumaczeniowe. Zorganizowanie przestrzeni odpowiedniej dla wszystkich wymagało od nas małej rewolucji.

Zaangażowaliśmy w nią pracowników, którzy zgłaszali swoje uwagi, pomagali też bezpośrednio np. w projektowaniu sal konferencyjnych czy doborze mebli. Wsparła nas również pracownia architektoniczna, a kompleksowe rozwiązanie przedstawiła firma Furniko. Ich koncepcja inteligentnego biura w pełni oddała naszą wizję hybrydowego home office design z biophilic design. Część naszego zespołu, zwłaszcza tłumacze, przyzwyczajeni są do pracy w warunkach domowych.

Rozwiązanie? Zamiast sterylności - naturalne materiały, jak drewno czy filc, dostęp do światła dziennego w każdym punkcie biura, komfortowe i ergonomiczne meble, harmonijna obecność przestrzeni zielonych – to wszystko wpłynęło na wzrost zadowolenia z pracy, a w konsekwencji wzrost produktywności i kreatywności wśród pracowników.” – Monika Kaszuba; Administration & Procurement Manager; Lionbridge Poland Sp. z o.o.

„Przystępując do realizacji projektu  chcieliśmy żeby przyniósł on korzyści dla  Inwestora i Architekta a użytkownikom zapewnił przyjazne środowisko pracy. Wszystkie rozwiązania i wdrożone technologie oparliśmy na naszej koncepcji Intelligent Office. Sukces tego projektu wynikał z  bliskiej, otwartej współpracy wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego. Jestem szczególnie dumny z końcowego efektu który przyniósł mi wiele satysfakcji oraz  zadowolenie Klienta.– Tomasz Makarski Project Manager FURNIKO CONCEPT Warszawa.

PRZETARG Z KLASĄ

Data dodania: 2018-03-29

Furniko Concept wygrywa przetarg na dostawę mebli do ZESPOŁU SZKOLNO PRZEDSZKOLNEGO NR 21 przy ul. Kłodzkiej 40 we Wrocławiu.

Projektantem szkoły jest pracownia DGM Architekci z Krakowa, która zajęła I miejsce w konkursie na zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Kłodzkiej we Wrocławiu.

JAK ZOSTAŁA ZORGANIZOWANA PRZESTRZEŃ UCZENIA SIĘ W SZKOLE?

W projekcie pomyślano o przestrzeni szkolnej prowokującej do myślenia oraz eksplorowania świata przez dzieci. Nie wykorzystane zazwyczaj korytarze wyposażone są w miejsca  umożliwiające aktywność w małych grupach. Klasy i pozostałe pomieszczenia tworzą spójną całość graficzną i funkcjonalną, wszystkie elementy wyposażenia są jednocześnie estetyczne i wysokiej jakości. Producentem większości wyposażenia jest Fabryka Mebli Biurowych Furniko, która dostosowała swoją linię produkcyjną do zadania szkolnego oraz współpracujący partnerzy jak Profim, Miuki, Vank i inne.

CO UDAŁO SIĘ ZROBIĆ I JAK TO DZIAŁA?

Poniższe zdjęcia najlepiej ilustrują zrealizowany już obiekt: 

 

BUDKI TELEFONICZNE I MOBILNE SALE KONFERENCYJNE

Data dodania: 2018-03-23

Z przyjemnością chcemy zaprezentować nasze najnowsze rozwiązania w zakresie poprawy akustyki w biurze.

Budki telefonicznie zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją wielofunkcyjność, mobilność oraz niewielkie rozmiary. W ramach kolekcji można wybrać również rozwiązania mobilnych sal konferencyjnych, które możemy swobodnie kształtować.

Możliwość odseparowania dźwięku i prowadzenie spotkań lub indywidualnych rozmów powoduje, że stają się standardowym rozwiązaniem każdego nowego biura.

ZDJĘCIA Z PREZENTACJI SYSTEMU

ZDJĘCIA KONCEPCYJNE

Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności